Тайм-менеджмент для школярів

9 Грудня 2021

Багатьом батькам та працівникам освітньої галузі розповідати, що таке тайм-менеджмент, не потрібно. А ось про те, що він є важливим елементом життя не лише дорослих, а й тих, хто ще тільки починає свій життєвий шлях, тобто школярів просто необхідно. Тайм-менеджмент для детейТак ось, всі пам'ятають, що основою правильної організації часу є його планування. Звичайно, дитина самостійно ніколи не розпише її по годинах і хвилинах, на початкових етапах навчання йому буде потрібна допомога старших. Головне, щоб «помічники» самі вміли з розумом розпоряджатися цілодобово.

Досвідчені дитячі психологи визначають такі проблеми школярів:

 • просто відсутність факту планування;
 • відсутність режиму дня (у цьому треба звинувачувати виключно батьків);
 • неправильний розподіл часу на відпочинок, прийом їжі та виконання домашнього завдання (іноді діти дійсно «падають» від втоми, бо батьки не тільки контролюють виконання уроків після школи, але й вирішуються на запис не в один, а відразу кілька гуртків; наміри добрі, але не можна забувати, що це дії повинні виконувати діти);
 • марна трата часу (наприклад, ті ж комп'ютерні ігри, які не приносять ніякої користі, а тільки фіксують розлад психіки);
 • відтягування справ на потім і подальше забування про їхнє існування;
 • відволікання уваги виконання необхідних дій на зовсім сторонні непотрібні відносини.

Планування часу на тиждень Щоб зрозуміти, як «живе» школяр, спочатку доведеться саме дорослому проаналізувати день та тиждень дитини. Після цього починається навчання прийомів тайм-менеджменту:

 • розрахунку кількості втраченого часу;
 • планування дня;
 • оцінки та фіксації виконаних запланованих робіт.

Загальновизнаними, перевіреними та схваленими інструментами, які знадобляться при закріпленні навичок, визначено:

 • Календарі-щоденники. Такий щоденник є таблицею, де записані не лише дні тижня, а й час доби з проміжком в одну годину. Календар цей повинен завжди перебувати з учнем, у який записує всі свої дії.
 • Хронометраж. Безпосередньо пов'язаний з щоденником, тільки в цьому випадку дитина завжди повинна мати на руці правильно годинник, завдяки якому він зможе правильно визначати час, витрачений на ті чи інші дії, а потім разом з батьками або психологом проаналізувати минулий день.
 • Складання плану на день. Такий лист також має вигляд таблиці, у якій розписується чіткий розпорядок дня і ставляться позначки виконання поставлених завдань.

Щоправда, варто відзначити і факт існування такого важливого елемента у навчанні, як формування у школяра позитивної мотивації планування. Тобто батькам доведеться на практиці показувати, що планування дня та тижня, а також виконання поставлених цілей справді приносить користь, відповідаючи насамперед інтересам дитини. Тому спочатку дорослі зобов'язані разом із дітьми:

 • ставити певні завдання, які потрібно буде вирішити;
 • разом долати труднощі, що виникли при досягненні мети (у цьому випадку батьки або педагоги повинні тільки підтримувати ініціативність і бути поруч; підказки даються у виняткових випадках);
 • закріплювати та узагальнювати отриманий новий матеріал у різних формах.

Крім того, категорично забороняється "відводити" школяра від виконання обов'язків по дому. Краще відмовитися від якогось гуртка, а залучити дитину до прибирання, миття посуду або приготування вечері. Такі дії обов'язково стануть у нагоді в житті і зроблять чадо більш відповідальною людиною.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше
Дитячий садок
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера