Як підготувати дитину до дитячого садка?

27 Жовтня 2021

Дитячий садок – це початок самостійного життя дитини. Період, коли дитина приходить у новий колектив (садок), може стати величезним випробуванням для всієї родини. Щоб переживання та поганий настрій не затягнувся на тривалий період, необхідно заздалегідь підготуватись до періоду адаптації.

Навіщо готувати дитину до дитячого садка?

Період адаптації для кожної дитини – індивідуальний. Але це важливий етап, який потрібно пройти всім дітям. Можливість "перестрибнути" цей період може негативно позначитися на дитячій психіці. Якщо батьки не звертають увагу на дитячі сльози, маніпулюють "Не припиниш плакати - я тебе не заберу з саду", "Підеш у садок - я тобі куплю іграшку" - це може призвести до нервозу і погіршити стосунки з батьками. Крім психологічної готовності, дитина повинна розуміти організаційні моменти та вміти доглядати за собою. Якщо він може це робити — ходити на горщик, одягатися, розуміє інструкції, розмовляє — адаптація відбувається легко, він почувається впевненішим і спокійнішим. В іншому випадку дитина може сильно хвилюватися, коли залишається в групі без батьків. У перші дні він не розуміє, що з ним відбувається, і чому він знаходиться цілий день у незнайомому місці з незнайомими людьми. Це може викликати сльози та опір.

Адаптаційний період без підтримки батьків може призвести до істериків, агресії, уразливості. Уникнути цього можна розуміючи, що відбувається з дитиною.

З чого варто розпочати?

Якщо є можливість дитину краще віддавати у садок у віці не раніше 2 – 2.5 років; пояснити дитині - чому вона повинна ходити до дитячого садка; намагатися перші тижні забирати його додому на обід; підтримувати бажання грати з іншими дітьми; якомога частіше говорити про своє кохання; проводити більше часу разом удома — грати та читати. Дитина почуватиметься впевненіше у групі та спокійніше, якщо батьки підберуть їй одяг, який дитина зможе сама одягнути та зняти. Це дозволить бути більш самостійним та рідше звертатися до вихователя за допомогою. Взуття також варто підібрати зручне, яке дитина зможе легко вдягнути та зняти, застебнути та розстебнути, бажано на липучці.

Важливість режиму дня дитини. У дитячому садку є певний режим різних заходів, до яких дитина має бути привчена заздалегідь. Якщо дитина хотітиме їсти і спати саме в той період, коли це відбувається в саду, то їй не загрожує погане самопочуття та примхи. Дорослим, щоб привчити до режиму дитини, варто починати практикувати її вдома. Зазначено, що діти, які від народження перебували лише з мамою, згодом важче проходять період адаптації. Тому корисно за кілька місяців до вступу до садка, почати залишати дитину з бабусею, нянею чи іншими родичами. Це допоможе дитині легше "відірватися" від мами, коли настане час. Успішна адаптація на 50% залежить від того, як батьки підготують дитину до перебування у дитячому закладі.

Батькам не варто:

  • лякати дітей вихователями, так роблять дорослі, коли втрачають контроль за дитиною. Діти, які часто чують, що "вихователька їм задасть", формують негативне ставлення до саду та вихователів, надалі вони відмовлятимуться ходити до садка.
  • Негативно відгукуватися про вихователів. Між дорослими людьми бувають конфлікти через нерозуміння. Але не варто підключати дітей. Іноді батьки думають, що маленька дитина не розуміє, про що говорять мати та батько. Діти можуть не розуміти слова, але вони дуже добре відчувають ставлення дорослих до вихователя. Якщо воно негативне, то діти можуть відмовлятися відвідувати садок, почуватися групою тривожно.
  • ігнорувати почуття дитини. Це можливо, коли мама та тато віддають дитину в садок на цілий день і не пояснюють, чому так відбувається. Якщо батьки при цьому ще й ігнорують емоції дитини, то вона страждає. Маленька дитина не може пояснити словами почуття, але в неї зароджується відчуття самотності та непотрібності. Навіть маленькій дитині слід пояснити зміни, які з нею відбуваються — це допоможе їй не хвилюватись і не боятися.

Впевненість дітей, що батьки їх люблять і ніколи не залишать - це фундамент легкої та швидкої адаптації до дитячого садка. Діти заспокоюються, коли відчувають, що батьки пишаються їхнім досягненням. Чим краще стосунки батьків з дитиною, тим легше їм буде звикнути до дитячого садка і почати отримувати задоволення від перебування в ньому.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Дитячий садок
Дізнатися більше
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера