Як навчити культурі спілкування дворічної дитини

9 Грудня 2021

Почніть із себе!

Вдома маленька дитина взаємодіє переважно з дорослими. Добре, якщо є ще брати та сестри, тоді малюкові легше освоїти культуру спілкування. Але нерідко трапляється, що в сім'ї тільки один малюк, а батьки зайняті, і все, що вони можуть зробити - це дати йому якусь іграшку, внаслідок чого малюк залишається без живого спілкування. Та й самі дорослі нерідко стають винуватцями неправильного розвитку мови свого сина чи дочки. Наприклад, розмовляючи з дворічним малюком, що у стадії становлення промови, хтось із них починає картавити, сюсюкати, перекручувати слова, начебто наслідуючи промови малюка. Це неправильний спосіб спілкування з дитиною цього віку. "Агукати" можна з немовлям, але потім батьки повинні правильно, ясно і чітко вимовляти слова та пропозиції, щоб чадо могло зрозуміти, запам'ятати та повторити сказане, коли потрібно, і щоб не довелося записатися до логопеда для виправлення помилок. Пам'ятайте, ваша дитина у всьому бере з вас приклад, повторює вашу промову, манеру поведінки. Тому, щоб прищепити малюку культуру комунікації, слідкуйте насамперед за собою, своїми інтонаціями, жестами, побудовою речень. І головне, приберіть зі свого лексикону всі подружні слова, інакше ваша дитина не зможе говорити чисто та літературно. Бажано розмовляти з 2-річним малюком з любов'ю, спокійно, доброзичливо, з усмішкою, тоді у відповідь ви отримаєте доброго радісного янголятка, що вміє любити і говорити по-доброму, без істерик і лайки. І хлопчика, і дівчинку треба вивчати культуру взаємовідносин та культуру поведінки. У два роки вже треба вміти вітатись, дякувати, говорити «до побачення». Слова "дякую", "будь ласка", "вибачте" повинні вже бути в лексиконі або хоча б у жестикуляції малюка.

Навколишні люди та їх особистий простір

Зазвичай діти рухливі. Розігруючи, вони шумлять, бігають, стукають і так далі. Не треба сідати непосидю на місце і строго наказувати не шуміти і вже тим більше не варто голосно лаятись і кричати на нього. Необхідно пояснити, що така галаслива гра заважає оточуючим, що сусіди можуть почати сваритися. Не думайте, що він вас не зрозуміє і не послухається. Головне, вибрати ті аргументи, які будуть зрозумілі вашій дворічній дитині. Пообіцяйте йому, що вийшовши на вулицю, він зможе і побігати, і пострибати, і пошуміти. Розповідати та пояснювати — ваша турбота та обов'язок. Крихітка повинен знати, що він не один живе в будинку, що навколо нього - люди і необхідно враховувати їх особистий простір теж.

Черпаємо культуру спілкування в соціумі

Від того, якому зверненню дитину навчили в колі сім'ї, залежать її взаємозв'язки з однолітками та взагалі з дітьми. У нормі малюк повинен уміти налагоджувати із нею спілкування. В ігровій формі потрібно вчити дітей ділитися іграшками, вміти грати в загальні ігри, вміти пошкодувати іншого, якщо йому боляче і таке інше. Малютці у дворічному віці все це дається насилу, але на третьому році ігри з іншими малюками стають все вільнішими, розкутішими, набувають емоційного забарвлення. Дотик дітей один з одним позитивно впливає на розвиток їхньої психіки, вчить жити в соціумі, уміння жити з людьми, розширює світогляд, сприяє пізнанню взаємодій у суспільстві, перешкоджає появі егоїстичних почуттів. Американський педіатр Б. Спок стверджує, що дитячі контакти ведуть до вміння робити у шкільних, студентських, трудових, сімейних, дружніх та інших колективах. Спілкуючись з іншими дітьми, можна навчитися адаптації та відстоювання своїх прав та думки. Ігри ровесників збагачують їх різними враженнями, переживаннями, роблять їх ініціативними, самостійними, допомагають розкрити творчі здібності. У процесі інтерактиву діти навчаються узгодженості дій, вмінню враховувати як свої потреби, а й бажання партнерів, що стане у нагоді у колективі. Бажано навчити дітей та надавати їм можливість взаємодії один з одним якомога раніше. Спочатку це будуть якісь найпростіші спільні рухи, потім з'являться дружні ігри, а потім вам легше і спокійніше залишити дітей самих, адже ви їх навчили культурі спілкування.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше
Дитячий садок
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера