Вчимо дитину поводитися з грошима

9 Грудня 2021

За всієї сили батьківського кохання та опіки, у певний час вашій дитині доведеться жити самостійно. Від кількості отриманих від батьків знань, навичок та умінь залежить те, наскільки успішно вирішуватиме дитина ті завдання, які поставить перед ним життя, серед яких обов'язково будуть і пов'язані з грошима. Це питання необхідно взяти під контроль заздалегідь і буде не зайвим навчити дитину рахунку та письма, а також було б чудово відправити на хороші курси підготовки до школи, де малюк навчиться рахувати.

Причини відмови батьків від видачі своїм дітям кишенькових грошей

  • Більшість дорослих вважає, що це просто викинуті гроші. А за так, віддавати здобуті наполегливою працею гроші, звичайно, не хочеться.
  • Деякі батьки просто не мають грошей.
  • Батьки хочуть обмежити свободу своїх дітей, оскільки гроші дадуть їм можливість гуляти магазинами, купувати різні дрібниці, що є на думку таких батьків абсолютно не дозволеним.
  • Позбавлення кишенькових грошей з метою контролювати свою дитину. Зрештою, вони нададуть своєму чаду гроші для придбання будь-якої іграшки, або комп'ютерної гри, але лише в тому випадку, якщо про це він їх сам попросить.

Поважною причиною їх можна вважати лише другу. У решті випадків діти відчувають свою обділеність у порівнянні зі своїми однолітками, які мають достатню кількість грошей.

Від крайнощів до крайнощів

Дитина, яка ніколи не мала грошей навряд чи цінуватиме їх, коли вони в нього з'являться або берегтимуть їх, щоб не залишитися з порожньою кишенею. Останнє розвиває в дитині прагнення вирішувати завдання, що стоять перед ним, за рахунок когось з метою, будь-що зберегти свій власний «капітал».

Яку суму можна давати дитині?

Кожна сім'я має власний бюджет, тому відповіді на це питання не можна. Однак у дитини в будь-якому випадку мають бути кошти на проїзд у транспорті, придбання булочки, морозива. Природно, що з віком витрати дітей зростатимуть.

Кишенькові гроші на день або на кілька тижнів

Щоб навчити свою дитину поводження з грошима, треба видавати їх на 3 або 4 тижні. Чаду слід пояснити, що витрачати ці гроші треба з огляду на те, що лише через три чи чотири тижні він зможе знову отримати гроші.

Скарбничка

Щоб відразу показати дитині, як добре мати в запасі певну суму, що постійно зростає, слід завести скарбничку. Відчувши «на смак» велику суму, дитина намагатиметься відкладати кожну копійку на придбання того, що вона хоче, а не кидатися даремно.

У якому віці можна довірити дитині робити самостійні покупки?

Бажано раніше. Чотирирічному малюкові можна запропонувати купити квиток на атракціон або морозиво. Звісно, ​​зробити це він має під контролем своїх батьків. У шість років можна відправити дитину в магазин за хлібом, при цьому чекаючи на його прихід, на ганку магазину. Завдяки цьому дитина поступово звикатиме до грошей, знати, скільки і чого можна придбати на певну суму грошей. Так поступово він навчиться орієнтуватися у вартості товарів. Тоді можна сміливо довірити своєму чаду будь-яку суму в повній впевненості, що марно він її не витратить.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Дитячий садок
Дізнатися більше
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера