Що таке «Ейдика»?

8 Грудня 2021

Слово «ейдос» перекладається з грецької як «образ». Від цього терміна походить назва здібності «ейдетізм» - можливість дуже яскраво і детально представляти образ предмета, якого людина не бачить. Всі діти мають здатність мислити таким чином, проте проявляється ця здатність не у кожного, тому існує два види едетичного розуму – явний та прихований. Багато хто може відновлювати в пам'яті будь-який бачений колись предмет, побачити його форму, колір, відчути його запах.

Здатність образного мислення присутня в людині ще з часу її появи, пізніше з розвитком можливостей людства ми навчилися уявляти не лише зображення чи образ, але й абстрактні поняття та символи, такі як слова чи цифри.

Ейдетичні образи Ейдетична методика – це спеціально розроблена методика, яка здатна допомогти дитині запам'ятовувати великі обсяги інформації без зайвих зусиль, а також вміти правильно використати свою пам'ять. Ейдетіка ставить собі за мету гармонійного розвитку логіки та пам'яті. Це також дуже хороша можливість виявити та посилити творчий потенціал. Методика ставить орієнтацію в розвитку прихованих творчих талантів дитини. Вона допомагає дітям бути нестандартними та творчими особистостями, позбавляє їх від шаблонності сприйняття. При цьому у дітей посилюється креативність розуму, пам'ять та увага.

Які основні цілі едетичної методики?

  • удосконалення зорової та тактильної пам'яті, уваги, образного мислення та уяви;
  • активізація процесів пізнання;
  • прогрес мовного апарату;
  • стимулювання ініціативності, впевненості у своїх силах, позбавлення страху перед невідомим;
  • формування простих математичних та мовних понять;
  • удосконалення та виявлення прихованих здібностей;
  • розвиток дрібної моторики рук;
  • формування позитивної самооцінки.

Методи, якими користується ейдетіка у досягненні поставлених цілей, гармонійні та природні природі малюка. Ейдетіка здатна злагоджено і гармонійно розвинути обидві півкулі мозку малюка. Дитина краще вчиться, стає більш працездатною і творчою, покращуються її пам'ять та уява. Сприйняття світу стає позитивним та покращується психічний стан. Ці результати залишаються на все життя.

Розвиток ейдетічних здібностей

Спочатку ейдетика була напрямком виключно у практичній психології, проте згодом її стали використовувати педагоги та навіть батьки. Ейдетична пам'ять є найстійкішою і природною здатністю людини запам'ятовувати, оскільки вона невіддільна від його характеру і захоплень, прагнення пізнавати світ, з його інтересів та знань. Ця риса здатна відтворити будь-які образи – цифри, слова, предмети, емоції, поняття та багато інших образів. Як приклад, діти можуть дуже легко «оживити» цифри та з цікавістю працювати з ними.

Діти уявляють собі двійку як маленьку зелену жабу, трійку – як ворону, що летить, четвірку – як зламаний стільчик. Саме застосування образного типу мислення і дозволяє запам'ятовувати цифри та виробляти задоволення під час спілкування з математикою. Абсолютно так само виробляється у дитини можливість запам'ятовувати пропозиції, які пов'язані між собою за змістом і навіть цілі тексти.

Як було встановлено, образне мислення з'являється та розвивається протягом перших двох – п'яти років життя. У цей період дитина виявляє дивовижну здатність створювати інший світ, уявляючи його у всіх дрібних подробицях, відтворюючи окремі предмети у себе в уяві. Ця можливість дозволяє йому робити те, чого він не може зробити у реальному світі.

Дорослі можуть скористатися цією особливістю та допомогти йому у розвитку. Досить лише включити у звичайні ігри з дітьми завдання на уявлення образів, і вони вже самостійно будуть їх відтворювати у своїй фантазії, і це стане для них звичною справою, яка не викликає будь-яких складнощів.

Важливо лише знайти і підтримати те вміння та прагнення дитини, яке дано їй природою, і результати не забаряться. Слід пам'ятати про те, що якщо людина чогось не вміє чи вміє, але не користується своїм умінням, то згодом воно втрачається і відновити його буде дуже важко.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше
Дитячий садок
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера