Що потрібно знати, коли вперше ведете дитину в дитячий садок?

8 Грудня 2021

Дуже важливий час у житті малюків, так званий, період адаптації починається саме в той момент, коли прийнято рішення, що дитина готова відвідувати дошкільний заклад. Однак перед тим, як він почне туди ходити, необхідно провести деякі підготовчі дії. Отже, що треба знати? Перший і, мабуть, найголовніший крок – це підготовка Вас самих. Якщо хоча б один із членів сім'ї має сумніви щодо готовності відвідування дитячого садка, це питання варто відкласти. Як показує практика, якщо батьки складають думку про дитячий садок як про найкращий варіант для розвитку дитини, то і він сам складе про це позитивну думку. Виявляє менше шкідливості, ходить туди з радістю, адаптується до режиму дня у дошкільній установі і навіть рідше хворіє, що, безперечно, добре. У чому причина таких змін? Справа в тому, що Ви не ставите сумнівів і питань, а проводите зі своїми дітьми відповідні підготовчі заходи.

У якому ж віці краще віддавати малюка в дитячий садок?

Деякі психологи стверджують, що оптимальний вік для цього 1,5 – 3 роки, інші кажуть, що період самоствердження «я» починається у 2 роки. Але, як показує практика – у житті буває по-різному, тому таке важливе питання слід вирішувати індивідуально. Загальноприйнятим сприятливим часом для початку відвідування дитсадка вважають період, коли дитина вже досить чітко розмовляє, може без проблем користуватися ложкою та горщиком. А деякі дошкільні заклади можуть не прийняти дітей, вік яких молодше трьох років. Існують деякі життєві обставини, за якими рішення скористатися послугами дошкільного закладу краще відкласти. До цих випадків належать переїзди, розлучення або народження в сім'ї другої дитини. Але в деяких випадках саме відвідування дитячої дошкільної установи допомагає йому легше прийняти деякі обставини. Зрозуміло, лише за умови, що Ви змогли підготувати своє дитя. Якщо рішення вже було ухвалено, не треба хвилюватися, адже тривога батьків зазвичай відчувається їхніми дітьми. В даному випадку найкращим рішенням буде займати позицію так званої усвідомленої потреби. При підготовці Вашого малюка до дитсадка потрібно слідувати трьом відомим правилам:

  • Потрібно викликати інтерес чи навіть заздрість до тих дітей, які вже відвідують дошкільні заклади.
  • Дати йому засвоїти те, що дитсадок – це не лише щоденне свято, а й робота.
  • Познайомити його з новою обстановкою, якнайсерйозніше.

Секрети періоду адаптації

Перші тижні у новій обстановці будуть трохи тяжкими. У цей період слід максимально допомагати йому, ніж можливо. Однак не слід також давати йому занадто багато потурань. Наприклад, якщо ви забиратимете його раніше, ніж батьки забирають інших дітей, то він може до цього дуже швидко звикнути і почне вередувати. Крім цього, такі моменти можуть також вилитися в неприємності у відносинах з однолітками у групі та з Вами. Необхідно якнайактивніше прилучати дитину до всіх щоденних процесів у садочку – прогулянок, занять, тихої години, ігор та іншого. Однак ці правила не є загальноприйнятими, адже у деяких малюків на адаптацію до садка може піти тиждень або два, а в інших – місяць, а то й більше. Помнете, що від настрою батьків завжди залежить настрій дітей. Тому не слід складати про дитячий садок негативну думку, наприклад, фразами про те, що там каратимуть.

Як уникнути помилок?

Слід пам'ятати і про помилки, які можуть припуститися батьки в цей період:

  • По-перше, не слід надто вже ідеалізувати садок. Він може легко вигадати собі те, чого насправді немає, і розчаруватися у своїх очікуваннях.
  • По-друге, не треба аж надто суворо ставитися до відвідування садка, адже діти також можуть припускатися будь-яких помилок, незважаючи на те, що дитсадок, це важливий і відповідальний обов'язок.
  • Не потрібно також заохочувати його за відвідування садка, оскільки це може перерости у нездорові фінансові відносини між вами.
  • Розмови про будь-які недоліки дошкільного закладу в присутності дитини не потрібні, тому що, слухаючи Вас, вона може скласти для себе якісь неприємні висновки про садок.
  • Також необхідно чітко зрозуміти, що проблем Вашому малюкові не уникнути, але треба вірити, що він зможе їх подолати, а отже, так і буде.

Як тільки Ваш малюк успішно пройде період адаптації, то дитячий садок стане для нього другою домівкою. Адже дитині, насправді, зазвичай дуже цікаво. Він спілкується з однолітками, дізнається собі багато нового, вчиться поводитися у колективі, розвиває свої здібності. Якщо садок, в який Ви віддали його, дійсно хороший, він вийде звідти повністю готовим до школи і навчання, що там відбудеться. Дотримуючись зазначених порад, Ви зможете підготувати свою дитину до дитячого садка.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Дитячий садок
Дізнатися більше
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера