Помилки під час підготовки до школи

9 Грудня 2021

З народження дитини доводиться долати різні етапи його розвитку. Один із найважливіших моментів – початок шкільного життя та підготовка дітей до школи. Саме від батьків багато в чому залежить, наскільки успішним виявиться навчання першокласника.

Типові помилки старанних батьків Навіть при ретельній підготовці до школи тато і мама не завжди чітко уявляють ті численні труднощі, з якими зіткнеться маленький школяр. У дитини різко розширюється коло знайомств, виникають дуже серйозні обов'язки. Тому не варто недооцінювати проблеми сина чи доньки.

Інша крайність – надмірний страх перед відповідальним етапом у житті дитини. Саме побоюваннями найчастіше продиктоване прагнення якнайбільше обов'язків першокласника перекласти на власні плечі. В результаті ведмежих послуг малюк не отримує необхідного досвіду, не вчиться справлятися із труднощами, які йому все одно доведеться долати на своєму шляху. Втім, батьки, як і діти, бувають різними. Якщо одні надмірно опікуються першокласника, то інші, прагнучи різнобічного розвитку, перевантажують участю у всіляких секціях. При цьому не враховуються схильності та можливості першокласника.

У результаті навантаження може виявитися не під силу дитині, тому буде завдано шкоди її здоров'ю. Варто врахувати, що адаптація першокласника зазвичай триває приблизно два місяці. На значні зміни у житті діти реагують по-різному. Одні діти вередують, в інших пропадає апетит. А надто сприйнятливі школярі-початківці не витримують вантажу нових вражень і хворіють.

Дівчаткам у цьому плані простіше, адже швидше адаптуються. Підтримайте дитину, співпереживаючи з нею всі складнощі, радіючи першим успіхам. Фахівці також попереджають, що за дитини не варто критикувати педагога. Успішне навчання передбачає незаперечність авторитету вчителя. Тому батьки повинні розуміти, що добрі стосунки з педагогом у їхніх інтересах.

Як правильно вибрати речі для першокласника під час підготовки до школи?

Відправляючи синочка чи доньку до школи, хочеться придбати найкраще. Щоб речі справді приносили користь, по-перше, оберіть зручний ранець. Також знадобиться змінне взуття. Для фізкультури не обійтися спортивної форми. Наприклад, щодо ранця, він повинен бути надійним і одночасно функціональним. Плюс до того зверніть увагу на анатомічно правильне виготовлення виробу. До 6 класу носити портфелі не рекомендується. Те саме стосується сумок через плече.

Щоб уникнути негативного впливу на незміцнілий скелет, від них краще відмовитися. Уважно досліджуйте ранець. Наприклад, ортопедичними вважаються лямки, що мають вигнуту форму. Доцільно також, щоб вони були широкими, виготовленими з твердого матеріалу.

У деяких випадках лямки пом'якшуються за допомогою поролону. Педагоги радять купувати всі речі разом з майбутнім першокласником, щоб обновки припали до смаку без п'яти хвилин школяру. Канцтовари – не виняток. Допоможіть зробити правильний вибір пеналу, зошитів. Це буде додатковим стимулом, особливо якщо користування ручкою та олівцем приносить задоволення.

Під час підготовки до школи має сенс купити такі зошити та щоденник, на яких зображені улюблені персонажі. Проте варто проявити мудрість і вчасно поцікавитись, з яких матеріалів виготовлені дитячі канцтовари. Токсичні з'єднання не годяться, тим більше, що діти молодших класів часто беруть ручку в рот. А вимога міцності значить використання металевих канцтоварів.

Для зошитів зручна пластикова папка на кнопках. Словом, продумайте все до дрібниць, щоби перший шкільний день став для малюка святом. Для мешканців Києва буде корисною підготовка до школи для дітей від 4 років у дитячому центрі БАЛУ.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Дитячий садок
Дізнатися більше
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера