Креативні способи зайняти дитину поки що батьки зайняті своїми справами

27 Жовтня 2021

Всі батьки стикаються з проблемою чим зайняти дитину на 15-20 хвилин, коли необхідно зайнятися своїми справами (прибирання по дому, робота за комп'ютером та інше) і обов'язково хочеться, щоб дитина провела цей час з користю, а не уткнувшись у телевізор, телефон та інші гаджети.

Ми підготували для вас креативні та захоплюючі заняття, які допоможуть вашій дитині провести час із користю.

Увага: ігри надають свободу дій дитині, але присутність дорослих поруч все ж таки необхідна.1. Малювання (найпростіший спосіб захопити дитину – це дати їй альбом, олівці, фломастери або фарби. Для самостійного малювання дуже зручно використовувати рулон старих шпалер, що забезпечить малюку простір для польоту фантазії.

 1. Розфарбовування (приготуйте разом із дитиною кілька заготовок із цікавими дитині картинками, можете завантажити їх у інтернеті)
 2. Закінчи/доповни малюнок (заздалегідь готуємо заготовки, де малюємо верхню половину малюнка, дитина домальовує нижню, заготовки, на яких пропонуємо дитині додати деталі і т.д.)
 3. Малювання фломастерами на старих дисках
 4. Ліплення із солоного тіста
 5. Ліплення з пластиліну (використовуйте підручні матеріали, щоб малюк міг проявити свою фантазію – великі рельєфні гудзики, стрижень кулькової ручки, гребінець, ковпачки від фломастерів, трубочки для коктейлів, насіння дерев та ін.)
 6. Різні трафарети (тварини, комахи, птахи, іграшки, транспорт, літери, цифри та ін. Також можна обводити свої ручки, чашку, блюдце та ін. предмети на аркуші паперу)
 7. Різноманітні магніти (прикрашаємо холодильник, малюємо квіти, прикріплюємо малюнки, ходимо квартирою – перевіряємо, що притягується, що ні і т.д.)
 8. Літери (вирізаємо з кольорового картону літери, малюємо їм очі, носик, ротик і даємо дитині; також можна дати дитині магнітні літери та магнітну дошку, дітки молодші із задоволенням вибудовують з них кружечки, квіточки та ін. фігурки, старші дітки – можуть збирати слівця, сортувати на приголосні, голосні і т.д.)
 9. Старий журнал та безпечні ножиці (дитина шукає та вирізає зі старих журналів картинки на певну тематику - машинки, людей, рибки для акваріума тощо)
 10. Колаж (даємо дитині альбом, пензлик, клей, і він приклеює вирізані картинки на аркуш паперу, створюючи свій колаж)
 11. Дірокол (відмінно якщо є різної форми) та кілька аркушів паперу. Отримані за допомогою дірокола кружальця весело наклеювати на будь-яку картинку - виходить сніг.
 12. Двосторонній скотч або будь-які підручні засоби невеликого розміру (можна приклеювати до аркуша паперу шматочки пластикових трубочок, різні камінчики, черепашки, кольорові картинки, можна наклеювати на скотч шматочки вати або нитки)
 13. Пазли (розрізаємо листівку на кілька частин, дитина збирає пазл)
 14. Блокнот і кілька упаковок з наклейками (або розрізаний на шматочки самоклеючий папір)
 15. Створюємо свою книжку (розрізаємо кілька аркушів формату A4, розрізаємо навпіл, скріплюємо разом із дитиною степлером – отримуємо імпровізовану книжку. Даємо дитині кольорові олівці, і дитина створює наповнення для книги – малює картинки, літери, робить написи тощо. Увечері можна подарувати таку книжечку тату, що повернувся з роботи)
 16. Коробочка з різнокольоровими прищіпками (їх можна чіпляти до краю відерця, відчіплювати і складати в будь-яку ємність; можна вирізати з картону сонце і запропонувати дитині прикріпити прищіпки-промінчики, вирізати їжачка і прикріпити прищіпки - голки і т.д.; білизняну мотузку і запропонувати розвісити білизну – носові хусточки або клаптики)
 17. Коробочка з великими гудзиками
 18. Коробочка з великими монетками
 19. Коробочка з кольоровими скріпками
 20. Коробочки з каштанами, шишками та декоративними камінцями
 21. Коробочка з різнокольоровими шнурками
 22. Коробочка з безпечними прикрасами (слінгобуси, брошки, кулони тощо)
 23. Коробочка зі старим годинником
 24. Коробочка з вушними паличками
 25. Коробочка з дірочками із сухими серветками
 26. Сірникові коробочки з безпечним сюрпризом у кожній (ластик, точилка для олівців, каштани, маленькі машинки та ін.)
 27. Застібка/розстібка гудзиків (можна запропонувати дитині одягнути/роздягнути улюблену м'яку іграшку в сорочку з гудзиками)
 28. Шнурівка черевиків
 29. Стрічка та будь-які вироби, які дитина може на неї нанизувати (макаронні вироби, великі гудзики тощо – виходять гарні бусики та кулончики)
 30. Магніт, монетка та папір (заздалегідь покажіть дитині фокус – як рухати монетку через папір за допомогою магніту)
 31. Гумова груша та грудочки вати (натискаємо на грушу та струменем повітря здуваємо грудочки вати або папірці з будь-якої поверхні)
 32. Тенісна кулька і ракетка (тенісну кульку підвішуємо на волосіні в дверний отвір і даємо дитині ракетку)
 33. Підставка для олівців (у картонній або пластиковій коробці робимо кілька круглих отворів і даємо дитині коробочку з олівцями, ручками або старими фломастерами)
 34. Сортер (у картонній або пластиковій коробці робимо кілька отворів різної форми) і даємо всілякі безпечні предмети, які можна туди проштовхувати - каштани, декоративні камінці, велику гальку, ковпачки від фломастерів, ластики та ін.)
 35. Шпиндель для CD та купка непотрібних дисків
 36. Гірка (будуємо гірку з дошки для прасування або дошки для преса. Дитина може з'їжджати з гірки сама, може скочувати машинки або інший транспорт, м'ячики різного розміру і кольору)
 37. Боулінг (ставимо на підлозі кеглі або пластикові пляшки або будуємо вежу з кубиків, і пропонуємо дитині збивати їх м'ячиками та виставляти заново)
 38. Стара мамина сумочка або косметичка із замочками та кишеньками. Бажано, щоб у кишеньках було щось цікаве (старі візитки, дисконтні карти тощо)
 39. Дорожня валіза із замочками – теж бажано з цікавим вмістом
 40. Стара клавіатура
 41. Стара мишка
 42. Великий калькулятор
 43. Знімний замок та ключ
 44. Вішалки та одяг, який можна на них розвішувати
 45. ​​Воронка та крупи або квасоля (наприклад, можна пересипати крупи у пляшечку, викладати з квасолінок доріжки тощо)
 46. Миска з манкою чи борошном і сито (можна виловлювати з “моря” – манки різні “скарби” – макаронні вироби; на піддоні чи темній тарілці з манкою дуже здорово малювати пальчиками)
 47. Каструлі та кришки різних розмірів, пластикові контейнери, друшляк, шумівка, лопатки та інше кухонне начиння
 48. Різні пластикові стаканчики - різного кольору та форми, які можна вставляти один в одного, будувати башти
 49. Лоток для яєць та макаронні вироби (дитина “готовить обід”, розкладає по тарілках та запрошує “гостей”). Під наглядом дорослого “інгредієнтами” можуть стати будь-які невеликі предмети – декоративні камінці, мозаїка, каштани та ін.
 50. Фольга для запікання та невеликі предмети, які можна в неї загортати
 51. Мотки товстих ниток, пряжі (можна підготувати з картону форми змійки, гусениці, рибки та ін., намалювати маркером очі і ротик, і запропонувати дитині намотувати різнокольорові нитки на форму - виходять веселі звірятка. Можна просто намотувати товсті нитки або тонкі вірьовки котушки)
 52. Паперові сніжки (ставимо таз, мотузкою проводимо межу, і пропонуємо дитині закидати в таз “сніжки” – м'ячики або зім'яті аркуші паперу. Добре, якщо грудки груди дитина теж буде сама)
 53. "Сміттєве" відро (беремо відерце, розмір залежить від часу, який ви хочете звільнити, і набиваємо його заздалегідь цікавим "сміттям", щоб було що розгортати, розкривати, діставати, розглядати)
 54. Гора одягу або постільної білизни, в якій можна закопатися, пограти в привид і т.д.
 55. Гора шкарпеток (дитина шукає пари, приміряє різні шкарпетки на різні ноги і т.д.)
 56. Колготки та м'ячики або інші невеликі предмети, які можна складати у колготки
 57. Доріжки та струмки (зі стрічок, поясів, ременів, туалетного паперу, паперових рушників та ін. – стрибаємо, бігаємо, оббігаємо тощо)
 58. Острівці (книжки з картонними сторінками або підставки під гаряче – дитина розкладає їх на підлозі, перестрибує через них, розсаджує на них звірят і т.д. Можна обвести ніжки малюка, вирізати та розмножити – вийдуть веселі сліди.)
 59. Лабіринти (з мотузки чи гумки, натягнутої між стільцями)
 60. Повітряні кульки (можна штовхати кульки ніжкою, дмухати, щоб вони рухалися, можна закидати кульки в кільце, наприклад, прикріпити до стіни гімнастичний обруч і т.д.)
 61. Будуємо будиночки (з кубиків дивана, дошки для прасування, стільців, простирадлом)
 62. Паровозик (кілька стільців ставимо вагончиками, дитина – у локомотиві, вагончиками розсаджує іграшки)
 63. Тунель для транспорту (згортаємо килимок та пускаємо в тунель машинки, автобуса та ін. транспорт)
 64. Театр (видаємо комплект маминої чи тата домашнього чи старого одягу, капелюхи, старі сонячні окуляри, шарфи тощо, і дитина експериментує з образами)
 65. Тварини (приділяємо дитині хвостик з пояса – грає в кішку, мишку, мавпочку та ін.)
 66. День народження (дитина одягає святкові ковпачки, бере святкові дудки, повітряні кульки, садить гостей, розставляє їм тарілочки, стаканчики з трубочками, серветки та ін. і грає в день народження)
 67. Шапка, шарфик, рукавички (грає в зиму)
 68. Парасольки або дощовики (грає восени)
 69. Сонячні окуляри, панамки, капелюшки, килимки (грає в літо)
 70. Доросле взуття (приміряє мамині туфлі, татові кросівки або чоботи старшого братика)
 71. Ліхтарик (шукає предмети, показує дорогу мандрівникам, грає в детективів тощо)
 72. Дитяче (не б'ється) дзеркало
 73. Збільшувальне скло (грає в детективів чи вчених)
 74. Рюкзачки та корисне наповнення (мотузка, похідна фляжка або термос, карта, старий годинник та ін.) – грає в мандрівників
 75. Одягання/роздягання м'яких іграшок (дитина бере свій одяг на різні сезони, шарфики, окуляри, сумочку, панамки, шпильки та ін. і збирає улюбленця на прогулянку. Можна також дати дитині пару памперсів і запропонувати самостійно одягнути їх на іграшок-малюків)
 76. Старий мікрофон – грає у поп-зірку
 77. Старий фотоапарат (грає у фотографа чи дослідника)
 78. Підзорна труба (згортаємо аркуш паперу та заклеюємо, щоб не розвертався, грає в капітана)
 79. Гойдалки (прив'язуємо слінг до турніку шведської стінки, отримуємо відмінну гойдалку для дитини)
 80. Лікарня (видаємо бинтик, пластикові баночки для мікстур, ложечку дивитися шийку і т.д. – дитина-лікар лікує пацієнтів-звірят або ляльок)
 81. Школа або садок (роздаємо лялькам-учням “зошити” – невеликі листочки, дитині – вчителю/вихователю – вказівку, дитина проводить урок)
 82. Магазин (у різних коробках можна організувати різні магазини – продуктовий, господарський, магазин одягу та ін., наповнюємо товарами з підручних засобів, запускаємо відвідувачів – улюблених домашніх героїв)
 83. Автобус (з книжок, коробок або підставок під гаряче створюємо зупинки, на кришці коробки возимо пасажирів, на кожній зупинці одні пасажири виходять, інші заходять)
 84. Коробки (буквально за 2 хвилини стару коробку можна перетворити на будиночок для ляльок або звірят, гараж для машинок, ліжечко для ляльки або пральну машинку)
 85. Завантаження прання (перед пранням не поспішайте самі завантажувати білизну в пральну машинку – дозвольте це зробити малюкові. Вивалить білизну на підлогу перед машинкою і залиште її на якийсь час, вона знайде чим зайнятися)
 86. Витираємо пил (дайте дитині вологу кольорову ганчірочку і покажіть, де можна погосподарювати, щоб ваш трудівник не помив ваш ноутбук, мобільний телефон чи м'який диван)
 87. Моєму дзеркала (а якщо мама ще дозволить спочатку побризкати на дзеркала водою, захопленню дитини не буде межі! При цьому малюки можуть дуже довго милуватися собою в дзеркало, будувати різні пики, красуватися кефірними вусами або приміряти маминий капелюшок)
 88. Переливання (використовуємо різного розміру, кольору та форми ємності для переливань)
 89. Лійка (поливаємо мочалку - "клумбу з квітами", купаємо машинки - автомийка і т.д.)
 90. Рибалка (за допомогою шумівки виловлюємо рибок з води. Як рибки можна використовувати будь-які предмети, що не тонуть – кульки, яйця кіндер-сюрпризів і т.д.)
 91. Вдуємо, видуємо воду через соломинки
 92. Різнокольорові кульки, наповнені водою
 93. Малювання у ванній піні для гоління
 94. Кораблики з паперу або горіхової шкаралупи (показуємо дитині як створити вітер, повівши на неї, щоб кораблик поплив)
 95. Що тоне, а що плаває? (Даємо дитині важкі та легкі предмети для проведення експерименту – які предмети вміють плавати, а які ні)
 96. Водоспад (дитина пропускає воду через лійку і слухає шум "водоспаду". Можна прорізати кілька дірок у пластиковій пляшці або навіть проколоти поліетиленовий мішок, і шум "водоспаду" заворожить дитину хвилин на 15-20)
 97. Прання (наливаємо в таз або ванну воду, даємо дитині носові хусточки, лялькову або краще її одяг і пропонуємо “прати”)
 98. Миття посуду (даємо дитині дорослий посуд, що не б'ється - все має бути по-справжньому! Безпечні столові прилади - ложки, шумівки, лопатки і т.д. - теж підійдуть)
 99. Ігри з піною (додати в таз з водою трохи рідкого мила та збити

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше
Дитячий садок
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера