Коли віддавати дитину в дитячий садок

27 Жовтня 2021

У якому віці віддавати дитину у садок? — питання актуальне для сучасних батьків.

Психологи не радять молодим мамам ізолювати дітей від інших членів родини. Незважаючи на те, що мама – найголовніша людина для новонародженого, джерело спокою, безпеки, любові та харчування, батько має брати участь у всіх питаннях нарівні з жінкою. Надалі це дозволить малюкові та матері розлучатися менш болісно. Коли з народження з малюком перебувають бабусі, дідусі, дядьки та тітки, дитина з дитинства звикає, що її можуть доглядати не тільки батьки; дитина звикає, що з іншими дорослими їй також буде безпечно та комфортно.
Вік, в якому діти можуть розлучатися з мамами та татами, для кожного індивідуальний і залежить від характеру, темпераметру малюків. Варто спостерігати за психологічною готовністю дитини, її реакцією на відсутність мами.

Основний аргумент відвідування дитячого садка – це соціалізація, спілкування з однолітками. Батьки зауважують, що у віці 2-2,5 роки діти все більше починають тягтися до інших малюків, прагнуть грати з ними на майданчиках. У цьому віці діти починають говорити, краще взаємодіяти з оточуючими. І саме у цьому віці діти краще адаптуються до дитячого садка, у них виникає прихильність до вихователя, з'являються перші симпатії та друзі. Після вихідних вони з радістю йдуть у садок. У дітей розвинений інстинкт копіювання та колективних дій, тому починаючи ходити в дитячий садок, вони швидко привчаються до горщика, а також є ложкою.

Іноді батьки вирішують виховувати дитину вдома через часті захворювання або важку адаптацію. При важкій адаптації на допомогу можуть прийти штатні та приватні психологи, вихователі, вони спробують виявити та встановити причини неприйняття дитиною дитячого садка. Якщо певні фахівці зроблять висновок, що дитина психологічно не готова розлучитися з батьками, варто відкласти питання відвідування садочка на кілька місяців або півроку. Особливо гострим це питання може бути для дітей, у яких емоційний стрес викликає фізіологічні труднощі, наприклад, нетримання чи запори, відмова від їжі, втрата апетиту чи ваги, проблеми зі сном, істерики. Ситуація, в якій мама не готова розлучитися з малюком, також не принесе успіху. Адже діти гостро відчувають переживання батьків. Якщо у мами на очах сльози, вона з тривогою в голосі запитує, чи хтось не ображає хтось у саду, то дитина сама буде негативно налаштована на відвідування садка. Також може підключитися психосоматика: хвороби як відповідь на стрес та хвилювання.
Віддаючи дитину в садок, батьки повинні бути впевнені в успіху та необхідності цього заходу; розповідати про свій позитивний досвід та приємні спогади з дитинства; не ставити неоднозначні питання та концентруватися лише на хорошому.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Дитячий садок
Дізнатися більше
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера