Як навчити дитину читати?

9 Грудня 2021

Для дітей дуже важливо розпочати навчання читання якомога раніше. Незважаючи на те, що для вступу до школи вміти читати необов'язково, багато шкіл все одно перевіряють читання та вміння рахувати, оскільки вчителям слід зрозуміти загальний рівень розвитку та здатність до запам'ятовування. А якщо малюк взагалі не знає букв і йому складно зрозуміти і запам'ятати невеликі літерні конструкції, то це може спричинити відмови від прийому до школи та відправлення на додатковий рік до дитячого садка. Навчити дитину читати не складно, але вам доведеться набратися терпіння та приділити йому часу стільки, скільки потрібно для досягнення результату.

Чи готовий малюк читати?

Якщо ви хочете почати навчання дитини читання, то вам потрібно переконатися, що він готовий до цього. Малюк повинен самостійно почати цікавитися написаними знаками, і лише зауваживши це, ви можете розпочати процес навчання. В іншому випадку може виявитися дуже рано і дитині буде нецікаво, що негативно позначиться на її увазі та бажанні вчитися. Тому потрібно створити ситуації, у яких він зацікавиться читанням. Зазвичай інтерес до читання з'являється в 4-5 років, але в деяких дітей може і пізніше. Хорошим кроком читатиме дитині перед сном казки, стимулюючи тим самим інтерес до книги, а коли вона стикається зі словами у повсякденному житті, запитувати, чи дізнається вона знайомі літери. Хорошою підмогою для навчання читання є кубики, мозаїки та магнітні дошки з алфавітом. Дуже важливо розуміти, що діти дуже швидко втрачають інтерес, якщо заняття їм не подобається, тому навчання читання варто проводити у вигляді гри, а складні та нові моменти чергувати з відпочинком та розминкою.

Маленькими кроками

Почати вивчення букв необхідно з голосних, поступово переходячи до інших. Необхідно пам'ятати, що в процесі навчання крик і роздратування неприпустимі, а якщо дитина не може щось запам'ятати відразу, то їй для цього необхідно більше часу. Тільки регулярні та завзяті заняття допоможуть досягти результату. Цілком нормально якщо за одне заняття запам'ятовується лише кілька літер. Повторюйте та закріплюйте досягнуті результати, щоразу використовуючи різний підхід та різні завдання для впізнавання вже знайомих символів. Поступово додавайте нове та чергуйте вивчення нового матеріалу з повторенням вже відомого. Використовуйте таблички з літерами, щоб дитина серед них знаходила знайомі.

АБВГДейка

Для закріплення знань і для того, щоб не забулася жодна літера, слід вивчити алфавіт. Знову ж таки цей процес має протікати ненав'язливо, у розважальній формі. Неможливо запам'ятати алфавіт за кілька занять. Пам'ятайте про це і наберіться терпіння. Використовуйте пісеньки, в яких кожна літера співається зі своєю інтонацією та ритмом. Таку пісеньку дитина пам'ятатиме все життя і ніколи не зіб'ється.

Вчимося писати

Все слід робити поступово та не поспішаючи. До листа можна приступати тільки коли вивчені всі літери і ви можете їх назвати. Для початку навчання листа не використовуйте великі шкільні каліграфи, а використовуйте просту друкарську форму. Пам'ятайте, що в цьому віці ще не сформувався характер і тому почерк. Маленькі діти не пишуть, а малюють. Не вимагайте надто багато. Досить якщо дитина запам'ятала і може відтворити основну відмітну форму символу, неважливо в якому стилі.

Читаємо за складами

Коли дитина трохи навчилася писати, можна почати комбінувати голосні з приголосними та спробувати читати невеликі склади, поступово збільшуючи їх кількість до невеликих односкладових та двоскладових слів. Якщо завдання стануть занадто складними, то ви помітите, що дитина швидко дратується, втрачає інтерес або постійно відволікається. У такому випадку зменште навантаження і поверніться до закріплення вже пройденого матеріалу, бажано в новій ігровій формі. Якщо ви надто напиратимете з новим матеріалом, то у малюка нічого не виходитиме, і він втратить інтерес, а згодом не захоче займатися або перестане вникати в заняття. Щоб швидко та легко досягти результату, заняття слід проводити регулярно. Необхідно щодня повторювати вивчені слова та склади, повторювати алфавіт та практикувати лист. Тільки позитивний настрій у вас та вашої дитини під час занять гарантовано дасть позитивні результати у навчанні. Дитячий центр розвитку Балу пропонує навчання за програмою «Підготовка до школи» для дітей від 4 років.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше
Дитячий садок
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера