Етапи мовного розвитку

9 Грудня 2021

На той час, коли дитина йде в дитячий садок, вона вже може знати близько 2 тисяч слів і здатна будувати питання, затвердження та вигуки. Навіть новонароджені виявляють здатність розпізнавати склади, ритм та різницю в голосах, після того, як кілька місяців чули їх, перебуваючи в утробі матері. Коли дитина ще за 3 місяці до народження слухає мамин голос, вона готується до того, щоб комбінувати тисячі слів у речення.

Перший-другий рік

До того як малюк вимовить перше слово, він розуміє багато з слів, що ви промовляєте. Незабаром ці звуки перейдуть на новий етап: він вказуватиме на предмети і називатиме їх: «м'яч», «кіт», «сік». До півтора року деякі діти вже можуть складати пропозиції з двох слів, щоб висловити свої бажання та потреби. У цей час вони переживають «мовний вибух»: раптово починають швидко запам'ятовувати і відтворювати безліч нових слів. Хоча до 18 місяців дитина найчастіше вимовляє 10-20 слів, вже до дворічного віку вона говоритиме 200 слів, а розуміти майже 500.

Третій рік

Додайте прикметники, і дитина зможе говорити фразами з 3-4 слів у свій третій рік. Хоча голосні він вимовляє правильно, малюк може зіштовхнутися з труднощами під час догани певних приголосних, особливо «р» і «л». У цей час діти починають використовувати правильні закінчення дієслів, приставки та відмінки. Вони вже розуміють і вимовляють близько тисячі слів, у тому числі позначають абстрактні, емоційні та просторові поняття.

Четвертий рік

Після трьох років його мова, як правило, стає досить ясною, щоб її розуміли навіть не члени сім'ї. Якщо цього не відбувається, лікар може діагностувати складнощі з промовою і направити до логопеда. Але навіть відсутність складнощів ще не означає, що дитина правильно вимовляє всі приголосні. У межах норми не вимовляти "р" та "л" для дітей цього віку. У міру того, як бажання висловити себе і дізнатися більше про навколишній світ зростає, малюки вивчають нові слова. Вони вже здатні розповідати цілі історії, хоч і не без помилок.

П'ятий рік

За п'ятий рік життя словниковий запас часто подвоюється, малюк вже готується до школи. Фрази стають все складнішими і набагато зрозумілішими, адже після 4 років дитина осягає будову речень і правила граматики. Він і надалі удосконалює вміння розповідати історії, відновлюючи у пам'яті та переказуючи словесно послідовність подій. На цьому етапі діти навчаються виконувати низку команд, а також вести розмову, не перескакуючи на іншу тему. Крім того, вони починають асоціювати слова з написаними в книгах, розуміти, що літери означають звуки, з яких будуються слова. Деякі можуть писати кілька літер, що означає підготовку до наступного етапу мовного розвитку: читання і письма.

Після п'яти

Під час підготовки до школи та вступу, діти відточують мовні навички, навчаючись читати та писати. Уроки мови та літератури, як і повсякденні розмови з друзями та родичами допомагають дитині збільшувати словниковий запас, якщо у них залишається бажання вчитися.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Дитячий садок
Дізнатися більше
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера