Дитячий психолог: Десять заборон для батьків

9 Грудня 2021

Кожна дитина з народження унікальна, і ця унікальність проявляється у всьому – у розвитку, у ставленні до навколишнього світу, самого себе, і, звичайно, у поведінці. Дуже багато чого в поведінці дитини залежить від емоційної обстановки навколо і, що дуже важливо, від виховання батьків. Самі батьки до своєї ролі ставляться по-різному: хтось надмірно строгий, хтось вимогливий до дітей, а хтось балує, тим самим показуючи свою любов до малюка. Чи варто дітей балувати, чи варто їм все дозволяти і в усьому потурати? Це спірне питання, всі по-різному ставляться до пустощів. Думка одних – балувати варто, адже невідомо, що чекає малюка в житті, а інші схиляються до того, що пустощі псує дитину і надалі їй дуже важко буде пристосовуватися до суворої реальності та складнощів життя. Педагоги та психологи все ж таки схиляються до певних правил виховання дитини, радячи батькам їх дотримуватися. Розглянемо ці правила.

  • Не можна принижувати дитину. Приниження формує невпевненість у собі у дитини, а ви самі втрачаєте до неї свою повагу.
  • Не можна загрожувати. Самі загрози трохи змінюють у поведінці малюка, зате вчать нас бояться і часом ненавидіти.
  • Не вимагайте обіцянок від дитини. Ви ж розумієте, що обіцянка більше не шкодити дитина не зможе стримати через свою невгамовну енергію, зате сама дитина, роздаючи такі обіцянки і не виконуючи їх, починає відокремлювати слова від справ, і надалі не чекайте від неї прагнень виконувати свої обіцянки.
  • Не можна зайве опікуватися дитиною, навпаки, треба вчити її самостійності, давати їй посильні доручення, тоді вона зростатиме відповідальною людиною.
  • Будьте послідовні у своїх заборонах та дозволах. Якщо ви, перебуваючи в хорошому настрої, дозволяєте малюку те, що зазвичай під забороною, потім не дивуйтеся тому, що дитини цієї заборони більше дотримуватися не захоче, і ваші невдоволення та зауваження щодо того, що «так робити не можна» не викличуть нічого, крім подив у дитини.
  • Запитуйте по можливостях малюка. Не вимагайте від нього знань та умінь того, чого він поки що знати та вміти робити не в змозі – як фізично, так і через свій розвиток.
  • Не лайте надто часто. Якщо дитина чує від вас занадто багато зауважень і «лекцій», то не дивуйтеся, що одного разу навчиться автоматично абстрагуватися від ваших слів і продовжувати щось робити на своїй хвилі.
  • Не забувайте про те, що ваша дитина це ще дитина. Йому цілком властиво пустувати, не слухатися, забувати в грі - на те він і дитина. Думка психологів така, що дитина правильна і зразкова – не щаслива дитина, а дитина, яка зберігає «маску».

Таким чином, вимагаючи від дитини певної поведінки, не забувайте іноді озиратися і на себе, чи завжди ви самі правильно поводитесь і чи не провокуєте ви його непослух сам. У дитячому центрі БАЛУ Ви завжди зможете отримати якісну консультацію нашого дитячого психолога.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Дитячий садок
Дізнатися більше
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера