Що потрібно знати про підготовку до школи?

8 Грудня 2021

Навіщо дитині підготовка до школи, чого вона там навчиться, і як вибрати хороші заняття для сина чи доньки? Почнемо по порядку. Після чотирьох років у багатьох дітей прокидається інтерес до «занять»: малюк рахує предмети, запитує у вас назви літер, намагається «писати» по-своєму. Хоча провідним видом діяльності дитини, як і раніше, залишається гра. Тому будь-які заняття повинні мати ігровий характер та бути не надто тривалими.

Можна займатися з дитиною самостійно вдома, але дуже часто батьки обирають підготовку до школи з наступних причин:

  • Малюк не ходить до дитячого садка, і йому потрібна соціалізація, перебування в компанії однолітків – це також буде корисно перед школою;
  • У батьків немає часу займатися з дитиною вдома, чи немає бажання займатися саме читанням та рахунком. Наприклад, мама більше любить малювати з малюком, або кататися на роликах, або готувати разом, а навчання літерам організувати не вдається. Це абсолютно нормально – у такому разі, дійсно, краще займатися з дитиною тим, що подобається вам, а готуватися до школи вона може на спеціальних заняттях.

Педагог з підготовки до школи проводитиме заняття послідовно, систематично, враховуючи особливості дошкільного віку, рухаючись від простого до складного – чого не завжди вдається досягти під час занять вдома. Якщо ви хочете, щоб ваш майбутній першокласник відвідував спеціалізовану школу або ліцей, заняття з підготовки до школи будуть просто необхідні.

На заняттях дошкільнята не проходять шкільну програму наперед, а лише готуються до неї: розвивають пам'ять, увагу, образне та логічне мислення за допомогою навчальних ігор та вправ. Діти розмовляють з педагогом про навколишній світ, навчаються слухати та переказувати, збагачують словниковий запас. Крім того, діти знайомляться з літерами в ігровій формі, навчаються писати друковані літери та цифри, рахувати, вирішувати прості завдання. І що важливо – вчаться читати. Хоча формально при вступі до звичайної школи це вміння не потрібне – воно дуже і дуже знадобиться вашій дитині в першому класі. Маля буде почуватися впевнено, він завжди зможе швидко прочитати необхідне завдання або текст. І взагалі, вміти читати – це чудово, адже тепер можна самому читати цікаві книжки!

При виборі занять з підготовки до школи батькам варто враховувати наступні фактори:

  • Особистість педагога – це має бути людина, приємна вам та дитині, яка вміє знайти підхід до дошкільників, зацікавити;
  • У якій формі проходять заняття – на них обов'язково має бути зарядка, пальчикові ігри, завдання повинні бути різними та змінювати один одного;
  • Посібники для занять. Добре, коли діти займаються не тільки спеціальними зошитами, але й грають у різні дидактичні та настільні ігри, використовують картки, картинки, іграшки.
  • Загальна атмосфера – на хороших заняттях вона доброзичлива, дитині цікаво займатись і хочеться приходити до цього клубу.

Бажаємо вашому дошкільнику успіхів та нових відкриттів!

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше
Дитячий садок
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера