10 способів, як виховувати дитину та врятувати обстановку квартири

9 Грудня 2021

Вивчення обстановки будинку є невід'ємною частиною розвитку дитини. Ми вирішили зібрати основні поради, які допоможуть врятувати квартиру від руйнування та водночас забезпечити ранній розвиток дитини.

Легко впасти в крайнощі

Або дозволяти руйнувати все довкола, або забороняти. Діти ламають Кожен із батьків турбується про те, щоб з дитиною не стався нещасний випадок, і щоб нічого цінного у квартирі не було пошкоджено чи знищено через дитячу цікавість. «Не чіпай, бо зіпсуєш!» Ці слова, які говорять батьки при кожному зручному випадку, коли дитина торкається речей, які вони хочуть врятувати від пошкодження. Малюк постійно чує «не чіпай», «кинь це». Батьки намагаються на кожному кроці стежити за малюком і не підпускати до небезпечних та тендітних предметів. Звичайно, можна заборонити торкатися різних речей, але це веде до обмеження розвитку. З іншого боку, є предмети, яких дитина не повинна торкатися, тому що вони можуть загрожувати її безпеці.

Уроки життя

Дитина, торкаючись і ламаючи різні предмети, дізнається, як вони виглядають, якою вони мають вагу, тендітні вони чи тверді, холодні чи гарячі. Не досить просто сказати, що щось тендітне. Діти перевіряють не лише на міцність, а й навіть те, яка ця річ на смак! Торкаючись всіх навколишніх предметів, дитина пізнає своє оточення. Причому руйнівніші способи пізнання вибирають частіше хлопчики, ніж дівчатка. Дослідження навколишнього середовища має два аспекти. Перший це предмети, які ми хочемо врятувати від руйнування, а другий це те, що ми повинні дати малюку правильний розвиток. Як зробити вибір? Звичайно, краще за компроміс. Тобто деякі речі необхідно прибрати з поля зору, інші залишити.

10 практичних порад, як забезпечити дитині правильний розвиток і зберегти обстановку будинку

1) Поломки багатьох предметів можна уникнути, якщо вчасно подбати про відповідний захист житла від руйнування дітьми. Якщо покласти цінний предмет у межах досяжності дитини та забути про це, то не потрібно потім висловлювати претензії, що вона занапастила річ. Коли більшість домашніх предметів має своє місце, тоді ризик пошкодження значно зменшується.

2) Не купуйте дорогі речі – меблі, килими, телевізори та інше електронне обладнання. Ці речі однаково добре виконують свої відчутно-дослідні функції, незалежно від їх вартості. Навіть якщо стояти над дитиною весь день, це не врятує навколишні предмети від пошкоджень. Краще мати, наприклад, дешевші меблі, але за те цілі нерви. Тоді не доведеться так сильно переживати за її стан і простіше змиритися з втратою.

3) Устаткуйте кімнату для дитини (або дітей). Ігрова кімната, де будуть іграшки і де можна грати. Якщо ваші житлові умови не дозволяють цього, можна виділити куточок для ігор. Добре навчити б з дитинства, що тільки в цій кімнаті треба грати, а не ходити з іграшками по всьому будинку. Це складно в реалізації, але якщо чадо набуде звички впорядкування свого оточення, то буде краще для нього і вас. Менше побутових предметів зазнає руйнування, і, до речі, буде менше збирання.

4) Не залишайте цінні речі у зоні досяжності рук дитини. Цінні речі, такі як ювелірні вироби, мобільні телефони повинні лежати там, куди діти не мають доступу. Таким чином, ви уникнете ризику, що ці предмети будуть поламані або знищені, і одночасно ви будете впевнені, що вони не загрожують безпеці.

5) Спостерігайте, що роблять ваші діти. Інакше кажучи, щойно мама не бачить, можна експериментувати, наприклад, з розкручуванням стільців.

6) Ризик пошкодження квартири додайте у витрати. Маючи дітей, треба зважати на те, що, незважаючи ні на що, діти щось все одно знищать. Не нервуйте. Нещасні випадки трапляються з кожним, навіть із дорослим.

7) Дайте дитині більше свободи. Діти, які мають менше обмежень, розвиваються краще та швидше. Свобода в цьому випадку може полягати в тому, що під вашим контролем дозволити спостерігати, як включається кухонний комбайн і як він працює.

8) Задовольняйте дитячу цікавість. Якщо малюк хоче дізнатися, як щось працює (виглядає чи на смак), можна зробити по-іншому. Наприклад, взяти дитину із собою в гараж і дати їй інструменти, стару дошку чи меблі, і вперед! Тоді ножівка знаходиться в русі, тирса сиплються, молоток забиває цвяхи і т. д.

9) Дотримуйтесь порядку в будинку. Якщо в будинку безлад, то набагато важче помітити, що щось цінне знаходиться в межах досяжності. Тому організуйте собі місце для цінних предметів, ювелірних виробів тощо. Звичайно, воно має бути поза досяжністю дитини. Начебто все це знають, але не завжди про це пам'ятають. Крім того, зберігаючи порядок, ви подаєте добрий приклад і вчите прибирати за собою, ховати речі на своє місце.

10) Організуйте дозвілля. Діти роблять гірші речі тоді, коли нудно і коли є занадто багато часу ходити додому. Є простий трюк – якщо дитина буде зайнята новою грою, то не думатиме про те, що ще знищити. Проводьте з дитиною більше часу. Ви повинні взяти до уваги, що народження дитини пов'язане з ризиком пошкодження вашого майна. Подумайте, чи взагалі варто хвилюватися, якщо дитина щось зламає? Чи не краще розглядати випадки руйнування будинку філософськи? Іноді варто дати дитині свободу та не бути перфекціоністом. Коли в будинку є діти, утримувати всі домашні предмети у хорошому стані дуже складно.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Дитячий садок
Дізнатися більше
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера