Як підготувати дитину до дитячого садочку?

12 Лютого 2019

Дитячий садочок — це  початок самостійного життя дитини. Період, коли дитина вступає до колективу (садочку), може стати великим випробуванням для всієї сім'ї. Щоб переживання і поганий настрій не тягнувся місяцями, необхідно підготуватися до періоду адаптації.

Навіщо ж готувати дитину до дитячого садочку?

Період адаптації для кожної дитини — індивідуальний. Але це важливий етап, який необхідно пройти всім дітям. Можливість "перестрибнути" його негативно відобразиться на дитячій психіці. Якщо батьки не звертають увагу на дитячі сльози, маніпулюють "Не припиниш ридати — я за тобою у садочок не прийду", "Підеш у садочок — я куплю тобі іграшку" — це може призвести до неврозу та погіршити стосунки з дитиною. Окрім, психологічної готовності, дитина має розуміти організаційні моменти і вміти дбати про себе. Якщо він може це робити — ходити на горщик, вдягатись, розуміє інструкції, розмовляє — адаптація відбувається легше, він відчуває себе більш впевненим та спокійним. В іншому випадку, дитина може сильно хвилюватися, коли залишиться у групі без батьків. В перші дні він не розуміє, що з ним відбувається і чому він змушений знаходитись цілий день у незнайомому місці з незнайомими людьми. Це викликає сльози та супротив.

Адаптаційний період без підтримки батьків може призводити до істерик, агресії, образливості. Уникнути цього можливо, розуміючи, що відбувається з дитиною.

З чого варто розпочати?

Якщо є можливість дитину краще віддавати у садочок у віці не раніше 2 - 2.5 роки; пояснити дитині — чому він мусить ходити у дитячий садочок; намагатися перші тижні забирати його додому до обіду; підтримувати його бажання гратися з іншими дітьми; як можна частіше говорити про свою любов; проводити більше часу разом вдома — гратися, читати. Дитина буде відчувати себе впевненіше в групі та спокійніше, якщо батьки підберуть йому одяг, який дитина може сама вдягнути та зняти. Це дозволить бути більш самостійнішим і рідше звертатись до вихователя за допомогою. Взуття також варто підібрати зручне, котре дитина зможе легко вдягнути та зняти, застібнути та розстібнути, бажано на липучці.

Важливість режиму дня для дитини. У дитячому садочку є певний режим різноманітних заходів, до яких дитина має бути привчена завчасно. Якщо дитина буде хотіти їсти та спати саме в той період, коли це відбувається у садочку, то йому не загрожує погане самопочуття та капризи. Дорослим, щоб привчити до режиму дитину, варто практикувати його вдома. Відмічено, що діти, котрі з народження знаходились лише з мамою, пізніше важче проходять період адаптації. Тому корисно за декілька місяців до вступу у садочок, розпочати залишати дитину з бабусею, нянею або іншими родичами. Це допоможе дитині легше "відірватись" від мами, коли прийде час. Успішна адаптація на 50% залежить від того, як батьки підготують дитину до перебування в дитячому закладі.

Батькам не варто:

- лякати дітей вихователями, так роблять дорослі, коли втрачають контроль над дитиною. Діти, які часто чують, що "вихователька їм задасть", формується негативне ставлення до садочку та вихователя, і вони будуть відмовлятися ходити в садочок.

- пагано відгукуватися про вихователів. Між дорослими людьми бувають конфлікти через нерозуміння. Але не варто підключати дітей. Інколи батьки думають, що маленька дитина не розуміє, про що розмовляють мати й батько. Діти можуть не розуміти слів, але вони дуже добре відчувають ставлення дорослих до вихователя. Якщо воно негативне, то діти можуть відмовлятися відвідувати садочок, відчувати себе в групі тривожно.

- ігнорувати почуття дитини.Так відбувається, коли мама й тато віддають дитину у садочок на цілий день і не пояснюють чому так відбувається. Якщо батьки при цьому ще й ігнорують емоції дитини, то вона страждає. Маленька дитина не може пояснити словами почуття, але у неї зароджується почуття одинокості та непотрібності. Навіть маленькій дитині варто пояснити зміни, котрі з ним відбуваються — це допоможе їй не хвилюватися та не боятися.

Впевненість дітей, що батьки їх люблять і ніколи не залишать — фундамент легкої та швидкої адаптації до дитячого садочку. Діти заспокоюються, коли відчувають, що батьки гордяться їхнім досягненням. Чим кращі стосунки батьків з дитиною, тим легше їм буде звикнути до дитячого садочку та розпочати отримувати задоволення від перебування в ньому.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Дитячий садок
Дізнатися більше
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера