Як навчити дитину вдягатися. Практичні поради

2 Квітня 2019
Чимало батьків, приводячи дитину у садочок, спостерігають, що одні діти швидко переодягаються та поспішають до групи гратися з однолітками, а інші сидять на стільчику і навіть не намагаються допомогти батькам їх переодягнути. З віком діти будуть відчувати дискомфорт серед однолітків, якщо не навчаться самостійно одягатися та взуватися.
Вік і самостійність
Зазвичай перші кроки до самостійності малюка прийнято пов'язувати з кризою 3-х років, коли дитина розширює межі власного «я» і намагається відірватися від мами. В цей час головною його фразою стає «Я сам!». Досвідчені батьки рекомендують скористатися цією стадією розвитку і привчити дитину самостійно роздягатися і одягатися. Найкраще це робити в ігровій формі, змагаючись з дитиною, хто швидше зніме шапку, куртку або штани. Психологи радять на початкових етапах поступатися малюкові, щоб він відчув смак перемоги і позитивний настрій від гри в самостійність.
Вчити одягатися і роздягатися потрібно в кілька етапів. Перший етап - найлегший, це роздягання. Малюкові найлегше зняти з себе шапку без зав'язок, стягнути штанці, колготи, трусики. Всі його дії бажано озвучувати, але не в формі команд, а у вигляді пропозицій.
Ми надаємо вам поетапний план як навчити дитину самостійності. Практичні кроки:
1. Складіть домашній одяг в доступне для дитини місце. Спочатку малюк просто буде витягувати його, завертатися, ховатися в купі речей. Але приблизно до півтора років він, за прикладом батьків, почне одягати на себе шапки, шкарпетки. А потім і інший одяг.
2. Якщо дитина намагається щось надіти сама (навіть не дуже вдало), змагайтеся з власної нетерплячість. Не допомагайте йому, поки він сам не попросить.
3. Часто першими речами, які надягає на себе малюк, виявляються татова футболка або мамині шкарпетки. Ці речі одягати, по-перше, простіше, по-друге, цікавіше. А по-третє, в них дитина задовольняє свою потребу бути схожим на батьків. Тому не забороняйте такі експерименти, напевно у вас є одяг, який можна пожертвувати для ігор.
4. Купуйте дитині зручні речі - взуття на липучці, светри з широким коміром і без застібок, вільні шкарпетки і трусики.
5. Придумайте хитрі способи та ігри для одягання, зацікавте ними дитину. Наприклад, покажіть, як тримати штанці, щоб вийшло два тунелі. І як ноги потяги входять кожна у свій тунель.
6. Якщо дитина одягнулася самостійно, не критикуйте її і, по можливості, не переодягайте (навіть якщо всі речі одягнуті задом наперед і навиворіт). Навпаки, обов'язково похваліть малюка. А дитині старшого віку можна ставити помітки на одяг і взуття, щоб помилок було менше.
7. Починайте ігри та вправи з одяганням до двох років, щоб використовувати період "Я сам".
8. Зараз з'явилося безліч шнурівок, рамок та інших розвиваючих іграшок з гачками і застібками. Якщо дитина не хоче займатися з такою іграшкою - не переймайтеся. Просто розвивайте його дрібну моторику іншими способами. І прийде час, коли дитина, без тренувань навчиться застібати ґудзики та з'єднувати половинки блискавки.
9. Коли ви самі одягаєте дитину, постарайтеся привернути його увагу до процесу. Проговоріть всі свої дії, попросіть потримати якусь річ або самостійно виконати просту дію.
10. Навіть якщо вам здається, що дитина вже вміє одягатися самостійно, не позбавляйте його підтримки та уваги. Підказуйте, що за чим одягати (для багатьох дітей - це важке завдання), розкладайте одяг по порядку. Можна одягатися одночасно з дитиною, пропонуючи йому змагання.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше
Дитячий садок
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера