Коли віддавати дитину у садочок

8 Лютого 2019

У якому віці віддавати дитину у садочок? - питання актуальне для сучасних батьків.

Психологи радять молодим мамам не ізольовувати малюків від інших членів родини. Не зважаючи на те, що мама — найголовніша людина для новонародженого, джерело спокою, безпеки, любові, харчування, але батько має брати участь у всіх питаннях на рівні з жінкою. Змінювати підгузки, гратись, вибирати одяг, приймати рішення щодо питань харучування та лікування — все це батько може зробити не гірше від матері. В подальшому це дозволить малечі та матері розлучатись менш болісно. Коли з народження з малюком перебувають бабусі, дідусі, дяді і тьоті, дитина з малечку звикає, що за ним можуть доглядати не лише батьки. І з іншими дорослими йому також буде безпечно та комфортно.

Вік, у якому діти можуть розлучатиссь з мамами й татами , індивідуальний та залежить від характеру, темпераметру малечі. Варто спостерігати за психологічною готовністю дитини, його реакцією на відсутність мами.

Основний аргумент відвідування дитячого садочку — це соціалізація, спілкування з однолітками. Батьки помічають, що у віці 2-2,5 роки діти все більше починають тягнутись до інших малюків, прагнуть гратись з ними на майданчиках. В цьому віці діти починають розмовляти, краще взаємодіяти з оточуючими. І саме в цьому віці діти найкраще адаптуються до дитячого садочку, у них виникає прив'язанність до вихователя, з'являються перші симпатії та друзі. Після вихідних вони з радістю йдуть у садочок. У малюків розвинений інстинкт копіювання і колективних дій, тому починаючи ходити у дитячий садочок, вони швидко привчаються до горшку, їсти ложкою.

Інколи батьки вирішують виховувати дитину вдома, через причини захворювання або важкої адаптації. За умови важкої адаптації на допомогу можуть прийти штатні та приватні психологи, вихователі, вони намагаються виявити та встановити причини не прийняття дитиною дитячого садочку. Якщо певні спеціалісти зроблять висновок, що дитина психологічно не готова розлучитись з батьками, то варто відкласти питання відвідування садочку на декілька місяців або півроку. Особливо гострим це питання може бути для малюків, у яких емоційний стрес викликає фізіологічні труднощі, наприклад, нетримання або запори, відмову від їжі, втрату апетиту або ваги, проблеми зі сном, істерики. Ситуація, у котрій мама не готова розлучитись з малюком, також не принесе успіху. Адже діти гостро відчувають переживання батьків. Якщо у мами на очах сльози, вона з тривогою у голосі запитує чи не ображав ніхто у садочку, то дитина сама буде негативно налаштована на відвідування садочку. Також може підключитись психосоматика: хвороби як відповідь на стрес та хвилювання.

Віддаючи дитину у садочок, батьки мають бути впевненими в успіхові та необхідності цього заходу; розповідати про свій позитивний досвід та приємні спогади з дитинства; не задавати неоднозначні питання і концентруватися лише на хорошому.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше
Дитячий садок
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера