Міжнародний Дід Мороз

9 Грудня 2021

Скільки було знято фільмів та мультфільмів про Діда Мороза, написано казок та віршів – не перерахувати! Його зображали на новорічних листівках та конвертах, багато років тисячі радянських ранків у всій країні не обходилися без цього чарівника, а поштові відділення у грудні просто знемагали під лавиною листів Діду Морозу. Сьогодні цей чарівник теж користується величезною популярністю, ось тільки на допомогу поштою прийшов Інтернет, багато хлопців охоче відправляють і електронні листи до Всемогутнього Діда Мороза.

Але що цікаво! Тільки наш, скажімо, пострадянський Дід Мороз, не має власного імені! А ось в інших країнах – має. Чому так? Ану, давайте подивимося, як же називають цього чарівника там?

У Польщі та Бельгії – Святий Ніколас, і одягнений він у білу, розшиту золотом мантію єпископа. Цей персонаж – виходець із церкви, а саме – християнський святий.

В Америці, Канаді та Австралії – Санта-Клаус, його одяг – червоні курточка, штани та ковпак, ось австралійський Санта-Клаус віддає перевагу шорти та сорочці, адже в цій країні Новий рік припадає на літо. Прообразом Санти є той самий святий, але дещо видозмінений у період Реформації, адже в цей час святі і традиції церкви не схвалювалися. Вважається, що Санту вигадали американські промисловці спеціально для зимових розпродажів та збільшення зимового ажіотажу. У Санти є літаючий візок, запряжений вісьмома або дев'ятьма оленями, щоб розвозити дітям подарунки.

У Голландії – Сінтерклаас.

У Франції - П'єр Ноель, що в перекладі означає - "різдвяний батько", у якого є свій антипод - Шаланд, який карає дітей різками за погану поведінку.

До речі, в Африці та деяких країнах Південної Америки цього чарівника називають майже також - Папа Ноель, ось тільки, як він виглядає, ніхто не знає. У Чехії новорічного почесного гостя називають Дід Мікулаш, а в Норвегії та Данії – Ніссе.

Ніссе, на відміну від подібних персонажів в інших країнах, є домовим. Одягнені всі ці чарівники різних країн дуже схоже, кольору віддають перевагу червоному і білому. Як бачимо, аналогія з ім'ям Святого Миколая – явна, тому не дивно, що радянські ідеологи не захотіли тим самим ім'ям назвати нового героя зимових свят та нагадати про таке шановане святе, давати ж інше – з якихось причин не наважилися. Тож певною мірою Святого Миколая справедливо назвати прообразом Діда Мороза, але лише – героя новорічних свят. Адже язичницьке божество Мороз у слов'ян з'явилося набагато раніше…

Втім, варто зазначити, що з цього ряду імен дещо виділяються Діди Морози Японії та Фінляндії: Йоулупуккі та Сегацу-сан. Втім, у імені фінляндського чарівника слово «різдвяний» все ж таки присутній, «Йоулупуккі» перекладається, як «різдвяний козел». Мабуть, тому, що їздить він на візку, запряженому цапом? А ось колір в одязі теж віддає перевагу червоному.

Щодо японського Діда Мороза, то звуть його Сегацу-сан (зовсім не схоже на Святого Миколая). У перекладі з японської це означає «Пан Новий Рік», а одягом йому служить блакитне кімоно. Втім, є у цього бажаного гостя ще одна відмінність від інших чарівників: подарунків Сегацу-сан не носить, солодощі та іграшки вручають батьки, а сам Дід Мороз, мабуть, лише вітає мешканців Нового року. І, що не менш цікаво, останні кілька десятків років Сегацу-сан завзято змагається з іншим чарівником – Одзе-саном, який є своєрідною копією Санта-Клауса: ходить у такому самому костюмі і теж роз'їжджає на упряжці з оленями. Отже, як бачимо, конкуренція зимових чарівників є не лише у нас.

Замовте дзвінок прямо зараз!

Введіть номер вашого телефону - наш адміністратор зателефонує вам і надасть відповіді на усі запитання

Дізнайтеся більше про інші напрямки Центру Балу
Денний табір 6-10 років
Дізнатися більше
Дитячий садок
Дізнатися більше

Контакти

Дзвоніть, пишіть або просто завітайте до нас за вказаною адресою. Ми з радістю відповімо на усі ваші запитання

Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Лаврухіна, 3 Двоповерхова блакитна будівля навпроти ТРЦ "Район" Вхід із боку магазину "Ярослав".
Дитячий садок, Курси
м. Київ, вул. Закревського, 95-В Мікрорайон Милославичі. Окрема будівля зі скляним фасадом
Прокат костюмів
м. Київ, вул. Милославська, 6 ТЦ "Коралл", другий поверх, костюмерна "Зазеркалье".
Приватна Гімназія
м. Київ, вул. Закревського, 34-Е Навпроти Молодіжного парку, блакитна будівля поблизу озера